آیا خرید کیوسک نوبت دهی مقرون بصرفه است؟

/ / بلاگ
آیا خرید کیوسک نوبت دهی مقرون بصرفه است

خرید کیوسک نوبت دهی یکی از اقدامات منحصر به فرد در کسب و کار های رونق گرفته است و می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. تصور کنید صاحب یک کسب و کار رونق گرفته هستید و حالا پس از گذراندن سختی های بسیار نیاز به کمی آرامش و آسایش دارید، بدون شک این خواسته تنها به واسطه استفاده از تجهیزات مدرن و به روز امکان پذیر است، تجهیزاتی که با انجام دادن وظایف تعریف شده برخی بخش ها تاثیر زیادی در کاهش هزینه های واحد های شغلی مختلف خواهد داشت.

اما سوال اینجاست که آیا صرف هزینه برای خرید تجهیزات اقدام درست و اقتصادی است؟ چگونه می توان پیش از خرید نتیجه نهایی را برآورد کرد؟در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

کیوسک نوبت دهی چیست؟

در پاسخ کوتاه می توان این تجهیزات را استند هایی معرفی کرد که امکان رزرو نوبت را برای ارباب رجوع فراهم می کند، البته این یک تعریف اولیه و کلی به حساب می آید. کیوسک نوبت دهی دقیقا همان تجهیزات کاربردی و مفید است که با ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی دقیق از بروز بی نظمی در تمامی مشاغل جلوگیری می کند. در واقع این تجهیزات مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزار پیشرفته هستند که بر اساس دستورات و استاندارد های خاصی برنامه ریزی شده و تاثیر زیادی در افزایش بازدهی واحد های صنفی خواهد داشت.

بدون شک ویژگی های فوق العاده و منحصر به فرد انواع کیوسک نوبت دهی سبب شده که در پاسخ به این سوال که ” آیا خرید کیوسک نوبت دهی مقرون به صرفه است یا خیر؟” بتوان قاطعانه پاسخ مثبت داد. ممکن است تصور کنید که خرید این تجهیزات نیاز به هزینه زیادی دارد و این اقدام تاثیر منفی بر روی سرمایه واحد شغلی داشته باشد، این تصور اشتباه را کنار بگذارید چرا که این تجهیزات با داشتن برنامه ریزی قدرتمند باعث بازگشت سرمایه در کمترین زمان ممکن خواهد شد.

کیوسک نوبت دهی چیست؟

تصویر 1 – کیوسک نوبت دهی چیست؟

بررسی ویژگی های کیوسک نوبت دهی

بدون شک یکی از مهمترین مواردی که می تواند افراد را در خرید کیوسک نوبت دهی مصمم کند، ویژگیهای قابل توجه آن است که شامل موارد زیر هستند:

سیستم صوتی این تجهیزات با اعلام نوبت به هر زبانی که روی آن نصب شده افراد را را به سمت باجه های ارائه دهنده مشخص فرا می خواند.

ارائه خدمت به مشتریان خاص

در انواع کیوسک نوبت دهی امکان اعمال رمز برای افراد خاص وجود دارد تا با وارد کرد پسورد مشخص شده افراد توسط سیستم مشخص و خدمات خاص به آن ها ارائه شود.

ارتباط با مشتری

قابلیت برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با مشتریان به واسطه ثبت شماره تماس، ایمیل و دیگر راه های ارتباطی.

چاپ و پرینت

یکی از مهم ترین ویژگی های این تجهیزات قابلیت چاپ پیام های خاص یا بلیط های متفاوت برای ارائه خدمات ویژه به مشتریان خاص است.

گزارش دهی

بدون شک این ویژگی بزرگترین مزیت خرید کیوسک نوبت دهی به شمار می آید چرا که این تجهیزات با توجه به تعداد نوبت های ارائه شده می تواند گزارشی از کلیه خدمات ارائه شده به همراه صورت حساب روزانه، هفتگی و ماهیانه را ارائه دهید. همچنین می توانید به قسمت جزئیات مراجعه کرده و اطلاعات کاملی از تمامی جزئیات خدمات ارائه شده از نظر تاریخ، ساعت، مدت زمان ارائه و میزان مبلغ آن را به دست آورید. این تجهیزات در صورت خراب شدن نیز به شما منوی عیب یابی را نمایش می دهند تا به سادگی بتوانید مشکل را شناسایی و رفع کنید.

بررسی ویژگی های کیوسک نوبت دهی

تصویر 2 – بررسی ویژگی های کیوسک نوبت دهی

بدون شک پس از بررسی ویژگی های این تجهیزات در پاسخ به این سوال که ” آیا خرید کیوسک نوبت دهی مقرون بصرفه است یا خیر؟” قاطعانه می توان جواب مثبت داد. علاوه بر ویژگی های عنوان شده استفاده از این تجهیزات مزایای زیادی را برای شما به همراه دارد تنها لازم است یکی از آن ها را خریداری نمایید.

بیشتر بدانید: همه چیز در مورد کیوسک نوبت دهی و انواع آن

خرید کیوسک نوبت دهی چه مزایایی دارد؟

امروزه به دلیل مشغله کاری زمان برای افراد اهمیت زیادی دارد، در واقع افراد به دنبال انجام دادن امورات شخصی و کاری در بازه زمانی کوتاه مدت هستند تا بتوانند فرصت بیشتری برای فراغت و استراحت داشته باشند. کیوسک نوبت دهی در وهله اول قابلیت برقراری نظم را دارد و همین امر سبب می شود تا افراد در زمان مقرر شده بتوانند خدمات درخواستی خود را دریافت نمایند.

ممکن است تصور کنید که صرف هزینه زیاد برای خرید کیوسک نوبت دهی صرفا به خاطر ایجاد نظم چندان مقرون به صرفه نیست، البته که این تجهیزات قابلیت و مزایای بیشتری دارد و شامل موارد زیر هستند:

انجام تمامی پرداختی ها به صورت آنلاین

این تجهیزات به صورت مستقیم به دستگاه پز متصل می شود و مشتریان می توانند با رزرو درخواست های خود، هزینه های پرداختی را بطور مستقیم پرداخت کنند.

قابلیت اتصال بارکدخوان

این قابلیت امکان اتصال بارکد خوان و اسکنر را فراهم نموده و می توان به سادگی فاکتورها و سایر بارکد های درج شده بر روی اقلام مختلف را اسکن کرد.

انتقاد و پیشنهاد

یکی از روش های پیشرفت در کار کسب اطلاعات دقیق درباره نقاط قوت و ضعف است، با خرید کیوسک نوبت دهی امکان ثبت نظرسنجی برای ارباب رجوع فعال می شود و آن ها می توانند به راحتی درباره خدمات دریافتی و محیط کاری نظر خود را ثبت کنند.

رفع خطای انسانی

این تجهیزات در دسته جدید ترین و مدرن ترین دستگاه های پیشرفته قرار دارند، مکانیزم سریع و دقیق کیوسک نوبت دهی سبب شده که میزان خطا در آن به حداقل برسد.

عدم نیاز به پرسنل

با خرید کیوسک نوبت دهی ارائه خدمات به مشتریان به صورت کاملا برنامه ریزی شده خواهد بود، بر این اساس می توانید استاندارد های کسب و کار خود را در این کیوسک ها برنامه ریزی کنید تا بدون نیاز به پرسنل ساعت های طولانی برنامه های وارد شده را انجام دهد. مقاومت این تجهیزات در برابر رطوبت، ضربه و گرد و غبار سبب شده تا مدت طولانی تر بتوان از خدمات آن استفاده نمود، همچنین این کار باعث می شود تا کسب و کار شما بر اساس برنامه ریزی های آن رونق بیشتری پیدا کند.

عدم نیاز به پرسنل با وجود کیوسک نوبت دهی

تصویر 3 – عدم نیاز به پرسنل با وجود کیوسک نوبت دهی

تبلیغات رایگان

یکی از مهمترین عواملی که باعث میشود تا خرید کیوسک نوبت دهی یک اقدام مقرون به صرفه به شمار آید این است که شما با خرید این تجهیزات علاوه بر موارد عنوان شده می توانید به صورت رایگان کسب و کار خود را تبلیغ کنید، همانطور که میدانید جلوه های بصری در تبلیغات تاثیرات بیشتر و بهتری در ذهن افراد خواهند داشت. علاوه بر این می توانید با دریافت مبلغی به صورت ماهانه یا هفتگی تبلیغات دیگران را به نمایش بگذارید و از این طریق به کسب در آمد بپردازید.

صرفه جویی در زمان

یکی از مهم ترین دلایل خرید کیوسک نوبت دهی افزایش نظم و هماهنگی در میان واحد های مختلف است، در واقع این تجهیزات با نوبت دهی منظم مدت زمان در صف ماندن را کوتاه و زمان دقیق ارائه خدمت را در اختیار مشتریان قرار میدهد که با این کار سبب می شود تا نام شرکت و کسب و کار شما به عنوان یک مکان مرتب و منظم در ذهن مشتریان باقی بماند و احتمال بازگشت به شما و دائمی شدن آن ها افزایش پیدا کند.

افزایش مدیریت

با توجه به این که توانمندی مدیر در کنترل و مدیریت کسب و کار لازمه ی موفقیت است، خرید کیوسک نوبت دهی با تاثیر گذاری در هماهنگی و کنترل امور می تواند یک اقدام موفقیت آمیز باشد. در واقع به کمک این تجهیزات می توان بخش های متفاوتی را کنترل و مدیریت کرد، علاوه بر نوبت دهی این سیستم قابلیت صدور فاکتور و دریافت هزینه ها به صورت آنلاین را دارد.با استفاده از انواع کیوسک نوبت دهی پرسنل می توانند امنیت بیشتری داشته باشند چرا که نیاز نیست بابت موارد بسیاری از جمله نوع خدمات یا هزینه ها با مشتریان بحث کنند.

قابلیت تنظیم و تعیین نوبت

در طراحی و تولید این تجهیزات قابلیت های متفاوتی فراهم شده که به واسطه آن می توانید محدودیت هایی برای نوبت دهی اعمال کنید تا بر اساس آن فقط تعداد خاصی بتوانند از خدمات شما در یک بازه زمانی استفاده نمایند. همچنین می توانید اطلاعات سودمند و تبلیغاتی در رابطه با کسب و کار خود در پایین یا بالای فیش صادر شده تنظیم کنید، این اطلاعات می توانند شامل معرفی برند یا سایر خدمات شما باشد.

بررسی روش های قیمت گذاری و خرید کیوسک نوبت دهی

اهمیت خرید کیوسک نوبت دهی در افزایش موفقیت کسب و کار سبب شده که برند های تولید کننده، مدل های مختلف این تجهیزات را با قابلیت های متفاوت به بازار عرضه کنند. این اقدام سبب شده که افراد بتوانند با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند یکی از مدل های مختلف آن را خریداری کنند. علاوه بر قابلیت، این تجهیزات دارای شکل و ظاهر متفاوتی نیز هستند که به افراد این امکان را میدهند با توجه به نیاز محیط یکی از مدل های مختلف را از نظر اندازه و شکل ظاهری خریداری نمایند.

بررسی روش های قیمت گذاری و خرید کیوسک نوبت دهی

تصویر 4 – بررسی روش های قیمت گذاری و خرید کیوسک نوبت دهی

انواع کیوسک نوبت دهی دارای صفحه نمایشگر با کیفیتی هستند که تمامی اطلاعات را به خوبی و بدون مشکل به مشتریان نمایش می دهد، علاوه بر این تمامی دکمه و صفحه تاچ آن از مواد اولیه مقاوم ساخته شده که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید برای مدت طولانی از این تجهیزات استفاده کنید.

کیفیت و دم متریال استفاده شده در این تجهزات از مهم ترین عامل های قیمت گذاری به شمار می آید، همچنین برای طراحی و رنگ آمیزی آن ها از رنگ های کوره ای با مقاومت بالا استفاده شده که در برابر خط و خش دوام بسیار بالایی دارد. از مهم ترین قابلیت های جنس بدنه این تجهیزات می توان به امکان حک کردن نام یا لوگو برند کسب و کار اشاره کرد.

نکات مهم در زمان خرید کیوسک نوبت دهی

با توجه به این که این تجهیزات در مدت های مختلفی طراحی و تولید می شود پس شما می توانید با توجه به کسب و کار خود مدل های متفاوت آن را خریداری نمایید، البته نکات مهمی در زمان خرید کیوسک نوبت دهی وجود دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • با توجه به این که در طراحی صفحه نمایشگر کیوسک نوبت دهی از قابلیت فول اچ دی استفاده می شود پس تمامی اطلاعات و تصاویر به صورت کاملا شفاف و مشخص نمایش داده می شوند.
 • معمولا طراحی صفحه تاچ این تجهیزات از تکنولوژی IR استفاده شده که باعث افزایش قابلیت لمس و پاسخگویی سریع آن می شود.
 • سیستم نرم افزاری فوق العاده قوی این تجهیزات به شما کمک می کند تا بتوانید از هر سیستم عاملی بر روی آن نصب کنید.
 • حاوی تراشه هایی با قابلیت اتصال انواع لوازم جانبی مانند کیبورد، بارکد خوان و سایر تجهیزات تکمیل کننده که به نوعی باعث افزایش کارایی کیوسک می شود.
 • این تجهیزات امکان اتصال به پرینتر را دارد و با استفاده از آن می توانید با توجه به نیاز مشتریان هر تعداد صفحه با ابعاد درخواستی را پرینت بگیرید.
 • با خرید کیوسک نوبت دهی و اتصال ماژول های متفاوت به آن می توانید از خدمات کنترل اطلاعات کارت ملی بهره مند شوید.
نکات مهم در زمان خرید کیوسک نوبت دهی

تصویر 6 – نکات مهم در زمان خرید کیوسک نوبت دهی

جمع بندی

آیا خرید کیوسک نوبت دهی مقرون بصرفه است یا خیر؟ سوالی که پس از مطالعه موارد فوق، یک پاسخ بیشتر نخواهد داشت. ویژگی، مزایا، عملکرد متفاوت و مثبت از مهم ترین دلایل خرید این تجهیزات است و به شما کمک می کند تا در بازه زمانی کم به موفقیت های چشمگیر در کسب و کار خود برسید. برای شناخت کامل و کسب اطلاعات کاملتر درباره انواع کیوسک نوبت دهی پیشنهاد می کنیم به سایت دیتک سیستم مراجعه نمایید. در این مجموعه افراد متخصص و حرفه ای فعالیت می کنند و می توانند پاسخ همه سوالات مربوطه را در اختیار شما قرار بدهند.

مقاله پیشنهادی: نرم ‌افزار نوبت‌ دهی بیمارستان در کیوسک های لمسی

پست های اخیر

VIEW ALL -

2 Comments to “ آیا خرید کیوسک نوبت دهی مقرون بصرفه است؟”

 1. بهنام اشیل says :پاسخ

  کدوم یک از استند های نوبت دهی رو شما پیشنهاد می کنید برای یک رستوران؟

  1. seoadmin seoadmin says :پاسخ

   سلام وقت شما بخیر. پیشنهاد ما برای رستوران استند لمسی ساینا 50 یا 32 اینچ است. هم قابلیت اتصال به پرینتر و هم دستگاه کارتخوان را دارا می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP