نکات مهم درباره خرید کیوسک لمسی

/ / بلاگ
نکات مهم برای خرید کیوسک لمسی

ما قصد داریم در این مقاله به شرح نکات مهم درباره خرید کیوسک لمسی بپردازیم تا بتوانیم در خرید به شما کمک کنیم. زمانی که شما می خواهید برای کسب و کارتان کیوسک تاچ سفارش دهید ممکن است به دلیل عدم اطلاعات کافی و همچنین به دلیل جدید بودن فناوری این دستگاه ها، انتخاب برایتان دشوار باشد. زمانی که یک فناوری جدید ظهور می کند، ابهاماتی راجع به آن وجود دارد و نیاز به آگاهی برای دستیابی به عملکرد صحیح است. اگر اطلاعات نسبت به فناوری کامل باشد می تواند تبدیل به یک اتفاق هیجان انگیز شود.

میز هوشمند لمسی

شاید در نگاه اول نتوان امکانات این محصول را تصور کرد، اما با رشد محتوای دیجیتال و قابلیت ها و ابزارهای برجسته نرم افزاری و سخت افزاری برای ایجاد محتوای دیجیتال در کمترین زمان ممکن، جای یک ابزار خالی است که برای به نمایش دادن این محتوا به شدت احساس می شود.
صفحه نمایش های لمسی بزرگ دارای عملکردها و جلوه هایی هستند که فراتر از صفحه نمایش های کوچک مانند تبلت ها و گوشی های هوشمند است. از آنجایی که مشتریان شما در مقابل کسب و کار شما ایستاده اند و می خواهند نمونه کارها و محصولات و خدمات شما را ببینند، بهترین راه برای نشان دادن این موضوع داشتن تصاویر و محتوای زیادی است که حداقل دو نفر بتوانید در مورد آن صحبت کنید که این قابلیت در کیوسک های لمسی با صفحات بزرگ امکان پذیری می باشد.

قطعاً میز لمسی هم از چنین شرایطی برخوردار است. این وسیله یک نوآوری فناورانه است که خیلی خوب می تواند به سازماندهی فضاهای موجود در محل کار و رستوران و غیره کمک کرده و شرایط را به نفع کسب و کار تغییر دهد.

اگر نیاز دارید تا از نظر فنی اطلاعات کسب نمایید فقط کافی است با ما در تماس باشید.
میز هوشمند لمسی

برخی از نکات تأثیرگذار در خرید کیوسک لمسی

هزینه

یکی از نکات مهم درباره خرید کیوسک لمسی میزان بودجه شما است. مقدار قیمت استندها می تواند با توجه به قابلیت هایشان، بسیار متنوع باشند. پس ابتدا مقدار بودجه خود را تعیین کنید و مقدار آن را با متخصصین فروش به اشتراک بگذارید تا بتوانند شما را دقیق تر راهنمایی کنند.

کارایی کیوسک

یکی دیگر از نکات مهم درباره خرید کیوسک لمسی کارایی آن نسبت به نیاز شما است. ممکن است شما بدانید که از استند خود چه می خواهید، ولی لزوماً شاید دقیق ندانید که کیوسک چگونه می تواند نیازهایتان را برطرف کند!

برای مثال اگر به‌ دنبال کیوسکی هستید که قابلیت پرینت، دستگاه کارتخوان و پرداخت، تحویل کارت و غیره را داشته باشد، باید به این نکته توجه نمایید که تمام این موارد و البته بسته به طراحی کیوسک، نیازمند فضا می ‌باشند.

کیوسک لمسی نمایشگاهی

موقعیت مکانی

یک دیگر از نکات مهم درباره خرید کیوسک لمسی که باید به آن توجه کنید این است که شما برای محیط داخل کیوسکی را در نظر دارید یا برای محیط باز طراحی شود؟ حالا اگر برای محیط باز کیوسکی را در نظر دارید باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

  1. فضای باز یعنی کیوسک در محیطی سرد یا گرم قرار است نصب شود، پس باید حتماً مجهز به سیستم گرم کننده یا خنک کننده مناسب باشد، تا بتواند در آن شرایط نیز کار کند.
  2. همچنین توجه داشته باشید که صفحه نمایش می تواند زیر نور مستقیم آفتاب باشد. در این حالت کیوسک حتماً باید دارای extra-bright screen باشد.

حال اگر کیوسک در فضای داخلی مورد نیازتان است به این نکات توجه نمایید:

آیا کیوسک قرار است بدون نگهبان باشد؟ در این صورت نیاز است تا بدنه سخت و محکمی داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: نکات کلیدی برای خرید استند و کیوسک لمسی

امنیت کیوسک لمسی

امنیت برای هر دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری کیوسک بسیار حائز اهمیت می ‌باشد.

برای مثال در بخش سخت افزاری کیوسک به این دقت داشته باشید که اگر کیوسک کوچکی مد نظرتان است، راحت آسیب ندیدن در اثر ضربات احتمالی، نکته ای قابل توجه است. اگر بخش پرداخت پول دارد؛ باید محکم باشد تا به راحتی شکسته نشود، همچنین بدنه ای محکم که بتواند وزن نمایشگر را تحمل کند. معماری داخلی کیوسک نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه شود. طراحی و پیاده سازی شبکه سخت افزاری داخلی کیوسک باید منظم و دارای دسترسی آسان باشد.

در بخش نرم افزاری کیوسک، باید توجه داشت که نرم افزار انتخابی از نظر امنیتی دارای درجه قابل قبولی باشد. همچنین تا حد امکان داده های مهم و حساس را روی کیوسک نگه داری نکنید، اما اگر نیازمند کیوسکی بودید تا بتواند داده های محلی را در خود ذخیره نگه دارد، امنیت نرم افزار کیوسک شما از اهمیت زیادی برخوردار می شود.

ظاهر استند لمسی

امروزه کیوسک ها با هدف جذب مشتری باید بتوانند دارای ظاهری دعوت کننده و کاربری آسان باشند. تا کاربر بتواند در کوتاه ترین زمان با آن ارتباط برقرار کند. ظاهر کیوسک است که مخاطبین را در مرحله اول جذب خود می‌کند. داشتن ظاهری که به کسب و کارتان بیاید و حتی آن را توصیف کند، می‌تواند تأثیر مثبتی در ذهن مخاطبین بگذارد.

نرم افزار های کیوسک لمسی

نرم افزار میز هوشمند

علاوه بر ظاهر و بخش سخت افزاری کیوسک لمسی، نکته مهم دیگری که بسیاری از خریداران کیوسک لمسی به آن توجه نمی‌کنند، نرم افزاری است که بر روی کیوسک نصب می‌شود و بخش ارائه سرویس به کاربران را به عهده دارد. نرم‌افزار کیوسک بعد از ظاهر کیوسک اهمیت بسیاری دارد؛ زیرا کاربر قرار است با آن ارتباط برقرار کند. نرم‌افزار باید دارای طراحی جذاب باشد و کاربری آسان داشته باشد تا کاربران با هر سنی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و همچنین بتواند نیازهای شما را به درستی به کاربر ارائه کند. پس این بخش را اصلا دست کم نگیرید و از فروشنده در مورد توانایی ‌های نرم‌افزار بپرسید.

سخت افزار کامل و با کیفیت بدون نرم افزار مناسب ارزش زیادی ندارد بنابراین یک رابط کاربری جذاب همراه با نرم افزار جذاب و رعایت اصول تجربه کاربری می تواند ارزش میزها و کیوسک های لمسی را بی نهایت افزایش دهد.
مهم ترین ویژگی نرم افزار کیوسک لمسی قابلیت چند کاربره بودن آن است، به این معنی که محیط نرم افزار زمانی واکنش گرا می باشد که چندین کاربر به طور همزمان کار می کنند. اکثر نرم افزارهای نوشته شده برای کامپیوتر، معمولاً به دلیل اینکه برای یک کاربر نوشته شده اند، نمی توانند در یک محیط چند کاربره استفاده شوند.
کیوسک ها بسته به سیستم عامل مستقل، ویندوز یا اندروید به مشتری تحویل داده می شود. برنامه های اندروید به طور کلی از نظر عملکرد برای دستگاه های لمسی مناسب هستند. اما در صورت استفاده از سیستم عامل ویندوز باید مطمئن شویم که برنامه به صورت چند لمسی طراحی شده است.
استند لمسی نمایشگاهی

فناوری صفحه نمایش لمسی

صفحات لمسی دارای درجه های متفاوتی هستند. گران و مقاوم، ارزان و ضربه پذیر، سعی کنید برای کیوسک لمسی خود با توجه به بودجه، نمایشگر مناسب را فراهم نمایید. نمایشگر مداوم روشن است و کاربر با آن در تماس است، هرچه کیفیت بالاتری را انتخاب نمایید، هزینه کمتری بابت تعمیرات آن پرداخت خواهید کرد.

فناوری های لمسی مختلفی در زمینه نمایشگرهای لمسی پدید آمده است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در کیوسک های صنعتی قدیمی معمولا از صفحه نمایش های لمسی مقاومتی استفاده می شود که کاربر باید حداقل فشار را به صفحه نمایش وارد کند تا بتواند آن را کار کند. با توجه به گسترش صفحه نمایش لمسی خازنی در گوشی های هوشمند و تبلت ها، صفحه نمایش های لمسی مقاومتی برای مصرف کنندگان کمتر آشنا می باشند.
در حال حاضر برای کیوسک های رومیزی و ایستاده از دو فناوری لمسی استفاده می شود که یکی صفحه نمایش لمسی IR و دیگری لمسی خازنی است. پنل های لمسی IR به دلیل استفاده از ال ای دی در طراحی خود، عمر کوتاهی دارند. و اگر یکی از ال ای دی ها تا حدی سوخته یا از کار بیفتد، صفحه لمسی دچار مشکل می شود. برخلاف صفحه نمایش های لمسی خازنی، طول عمر بسیار بیشتری دارند و اجزای آن ها طول عمر نامحدودی دارند. بنابراین هنگام خرید استند حتما این ویژگی را در نظر بگیرید.
ویژگی خاص صفحات لمسی IR این است که به اجسام مات به عنوان نقاط لمسی پاسخ می دهند، در حالی که صفحات خازنی فقط به انگشتان یا اجسام فلزی با سطح مقطع بزرگ پاسخ می دهند. در حالی که این ویژگی در برخی از اپلیکیشن ها به عنوان مزیت نمایشگرهای لمسی IR تلقی می شود، اما در بسیاری از اپلیکیشن ها مشکلاتی را برای کاربران ایجاد می کند.

استند لمسی

سخت افزار مناسب با کسب و کار

بسته به کاربرد کیوسک لمسی می توانید از مشخصات سخت افزاری مناسب استفاده کنید. تعامل بین قیمت و عملکرد سیستم، با توجه به کاربرد خاص آن، می تواند منجر به انتخاب مناسبی شود. به طور معمول، برای کاربردهای عمومی مانند تبلیغات، مشاهده عکس و فیلم یا استفاده از نرم افزار هوشمند، سخت افزار مناسب و کافی با پردازنده Intel J1900 و حدودا 4 گیگابایت رم و هارد دیسک 128 گیگابایتی SSD را توصیه می کنیم.
اگر برنامه شما نیاز به ارائه یک گرافیک خاص یا سه بعدی یا استفاده از نرم افزارهای سنگین در کنار اجرای بازی های سنگین دارد، بهتر است برای استند خود یک کارت حافظه گرافیکی انتخاب کنید و از رم 8 گیگابایتی یا بیشتر و پردازنده های corei3 و corei5 و بالاتر استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله با مزیت های خرید کیوسک های لمسی که مناسب برای استفاده در نمایشگاه ها و سایر مکان های تجاری است را شرح دادیم. با در نظر گرفتم موارد فوق می توانید یک خری مطمئن و دارای سود را برای خود به ارمغان برسانید.

مطلب پیشنهادی: اجاره و خرید کیوسک‌ لمسی در تهران

پست های اخیر

VIEW ALL -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP