چرا باید از کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک استفاده کنیم؟

/ / بلاگ
چرا-باید-از-کیوسک-نوبت-دهی-در-مطب-و-کلینیک-استفاده-کنیم؟

کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک یک راه مقابله با بی نظمی است و به روش درست و اصولی نحوه در صف منتظر ماندن را فرهنگ سازی می کند. یک روش کاربردی برای محیط های شلوغ و پرتردد که از ازدحام افراد جلوگیری می کند. استفاده از این تجهیزات علاوه بر کاهش شلوغی و برقراری نظم؛ برای مراجعه کنندگان نیز بسیار مفید است. در واقع آن ها می توانند در بازه زمانی انتظار به دیگر امورات خود در خارج از مطب یا کلینیک بپردازند. به طور کلی نصب و راه اندازی این متریال بخش عمده ای از مشکلات شلوغی و بی نظمی را از بین می برد؛ البته کاربرد های دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی آن ها نیز خواهیم پرداخت؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

معرفی-کیوسک-نوبت-دهی-در-مطب-و-کلینیک

معرفی کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک

برای شروع می توانید به یک کلینیک یا درمانگاه شلوغ مراجعه کنید، به خوبی می توانید ازدحام و بهم ریختگی را از نزدیک ببینید، حال تصور کنید که یکه نیروی نامرئی نظم را برقرار کند. کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک دقیقا همان نیروی نامرئی است که بدون هیچگونه دستور یا تحکم، باعث برقراری نظم در محیط خواهد شد.

بکارگیری این تجهیزات به شما این امکان را می دهد تا بدون نیاز به نیروی کار انسانی و تنها به کمک قابلیت های الکترونیکی صف های طویل را کنترل و مدیریت کنید؛ در واقع هدف اصلی این تجهیزات برقراری نظم به منظور افزایش سرعت خدمت دهی و بهبود روند کاری مجموعه است. این تجهیزات بر اساس استاندارد و دستورات خاصی برنامه ریزی شده اند از این رو مراجعه کننده می تواند در زمان مراجعه، خدمات مورد نیاز خود و سپس گزینه نوبت دهی را انتخاب کند.

کاربرد-کیوسک-نوبت-دهی-در-مطب-و-کلینیک

کیوسک های مناسب جهت نوبت دهی در مطب و بیمارستان در دو مدل کیوسک لمسی روماک و کیوسک لمسی آبنوس عرضه می شود که با توجه به سایز صفحه نمایش (19 اینچ) دارای قیمت مناسبی نیز می باشد.

کاربرد کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک

با وجود اینکه استفاده از کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک مزایای زیادی به همراه دارد اما همچنان برخی افراد مصر هستند که چرا باید از این تجهیزات استفاده کرد؟ در واقع این افراد همچنان طرفدار روش های سنتی و وجود منشی هستند که البته هزینه های حقوق و دستمزد را به همراه دارند. از مهمترین دلایلی که باعث می شود استفاده از کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک به یک الزام تبدیل شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پذیرش

همانطور که از نام این تجهیزات پیداست، قابلیت پذیرش بیمار از مهم ترین کاربرد های آن به شمار می آید که به نوعی اولویت اصلی نیز هست، این اقدام به صورت الکترونیکی انجام می شود. مراجعه کنندگان با کمک صفحه استند می توانند تمام گزینه ها را مشاهده نمایند، در بسیاری از نرم افزار های نوبت دهی از جدید ترین روش های گرافیکی برای نمایش گزینه ها استفاده می شود تا کاربر بتواند در کمترین زمان ممکن گزینه مورد نظر خود را پیدا کنید.

استفاده از استند نوبت دهی سبب خالی شدن قسمت پذیرش کلینیک یا مطب می شود و به این ترتیب از ازدحام و شلوغی بیهوده جلوگیری می شود.

انضباط در صف

در روش های سنتی بازه زمانی مشخصی برای مراجعه کنندگان تعیین نمی شد از این رو بیماران مجبور به پرسش از پذیرش می شدند تا زمان دقیق مراجعه و اینکه چند نوبت دیگر باید صبر کنند را بدانند. استفاده از کیوسک نوبت دهی سبب می شود تا فرد پس از وارد کردن اطلاعات خود و دریافت نوبت، اطلاعات کامل و دقیق درباره مدت زمان انتظار و تعداد افراد در صف را نیز دریافت نماید.

پذیرش دیجیتال

کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک قابلیت ثبت کلیه اطلاعات و گزارش ها را فراهم نموده از این رو نیاز نیست اطلاعات بیمار را در دفتر ثبت کنید. ثبت اطلاعات به صورت دیجیتال سبب شده تا بتوانید همیشه به اطلاعات آن ها در سیستم مدیریت محتوایی دسترسی داشته باشید. این کار علاوه بر دسترسی به فهرست بیماران، از هزینه های مصرف کاغذ در محیط های درمانی جلوگیری می کند.

پرداخت الکترونیکی

پرداخت الکترونیکی از دیگر دلایلی است که استفاده از کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک را الزامی می کند. با کمک این تجهیزات افراد می توانند هزینه درمان را در زمان دریافت نوبت به صورت الکترونیکی پرداخت کنند. یک روش امن و سریع برای پرداخت هزینه ویزیت که مزایای زیادی به همراه دارد. در واقع افراد می توانند کل هزینه ویزیت را با وارد شدن به گزینه پرداخت الکترونیکی به صورت اینترنتی پرداخت کنند. این روش امن علاوه بر سرعت در پرداخت هزینه ویزیت، باعث می شود افزایش امنیت اطلاعاتی افراد شود.

دریافت گزارش

داشتن یک گزارش دقیق از تمام گردش های مالی در محیط درمانی یک مزیت به شمار می آید و دلیل اصلی استفاده از کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک نیز همین است. این قابلیت سبب شده تا بتوان فعالیت های داخلی محیط را کنترل و مدیریت کرد، در واقع امکان دسترسی به گزارش کلیه وقایع و رویداد های کلینیک فراهم شده است.

این تجهیزات قابلیت اتصال به اینترنت دارند که به این وسیله کارفرمایان می توانند با دریافت گزارش روزانه، هفتگی، ماهانه و بازه زمانی مشخص، عملکرد تجاری محیط از نظر درآمد و میزان مراجعه بررسی کنند.

مزایای-استفاده-از-کیوسک-نوبت-دهی-در-مطب-و-کلینیک

مطلب مرتبط: نرم افزار نوبت دهی در مطب یا نوبت دهی تلفنی؟

مزایای استفاده از کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک

با توجه به دلیل استفاده از کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک می توان اینگونه عنوان کرد که استفاده از این تجهیزات قابلیت های متنوعی در اختیار افراد قرار می دهد؛ البته نصب و راه اندازی این تجهیزات مزایای زیادی برای همه به همراه دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش امنیت اطلاعاتی مشتریان
  • کاهش هزینه های حقوق و نیروی انسانی
  • افزایش راندمان کاری و کاهش هزینه های نیروی انسانی
  • مشتری مداری با گزینه های مشخص و گرافیک فوق العاده
  • امکان دسترسی به گزارشات به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه

جمع بندی

کیوسک نوبت دهی در مطب و کلینیک راهی ساده برای افزایش بازدهی و بهبود روند کار است، با کمک این تجهیزات می توان از ازدحام و شلوغی بی مورد جلوگیری کرد و از مزایای زیادی بهره مند شد. مجموعه های زیادی در زمینه طراحی و تولید این تجهیزات فعالیت دارند که هر یک سعی دارند با بکارگیری جدیدترین مدل های کیوسک نوبت دهی به همراه نرم افزار مناسب روند کاری خود را افزایش دهند.

نرم افزار مرتبط: نرم افزار نوبت دهی

مقالات اخیر

VIEW ALL -
TOP