معرفی انواع کیوسک لمسی و کاربرد آن

/ / بلاگ
معرفی انواع کیوسک لمسی

کیوسک لمسی و استندهای هوشمند صفحه‌های بزرگی هستند که این روزها در بیشتر کسب و کارها حضور داشته و عملکرد لمسی دارند. بسیاری از تاسیسات عمومی‌ هستند که هم‌اکنون از کیوسک‌ لمسی برای بهبود سرویس خدمات‌دهی خود استفاده می‌کنند. مانند کیوسک نمایشگر برنامه فرودگاه یا راه آهن، کیوسک نظر سنجی‌ در بسیاری از مراکز خرید و استندهای لمسی در باجه‌های نوبت دهی و بانک‌ها وغیره همه و همه گوشه‌ای از کاربردهای این تاچ اسکرین‌های جذاب هستند.

معرفی انواع کیوسک لمسی

عموما هنگام صحبت از کیوسک لمسی انواع محصولات لمسی و دیجیتال مشابه در ذهنمان تداعی می‌شود. از انواع میز تاچ هوشمند گرفته تا کیوسک‌ها و استندهای مورب که به طور کلی شکل کار‌ همگی یکسان است و تنها تفاوت عمده در کاربرد آن‌ها، ابعاد و فیزیک ظاهری شان است. در ادامه به معرفی انواع کیوسک لمسی و بررسی هر یک می‌پردازیم.

میز لمسی هوشمند

میز لمسی

میز لمسی یک مانیتور قابل لمس است که در ساختاری مشابه میز استفاده می‌شود. به طور واضح تر می‌توان گفت که بجای بخش شیشه‌ای میز معمولی یک اسکرین لمسی روی چهارپایه قرار گرفته است و بدون شیب طراحی شده است به علاوه می‌توان دور آن نشست و درباره موضوعی که نمایش داده می‌شود به بحث و تبادل نظر پرداخت.

نرم‌افزار میز لمسی و اکثر استنادهای هوشمند مولتی تاچ هستند و این باعث ایجاد یک رابط کاربری ساده و همه پسند شده است و میز لمسی به جهت اینکه نشستن بازدیدکنندگان دور میز را امکان پذیر کرده است بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. میز هوشمند در ابعاد 19 الی 80 اینچ در بازار و این فروشگاه موجود بوده و اجاره یا خریداری می‌شود. از سیستم عامل اندروید یا ویندوز پشتیبانی می‌کند و امکان اتصال به اینترنت را هم دارد. احتمالا با این میزهای لمسی در فرودگاه‌ها و هتل‌ها برخورد داشته‌اید.

کیوسک لمسی مورب

کیوسک لمسی مورب

تفاوت کیوسک لمسی مورب با کیوسک‌ هوشمند زاویه قراری گیری صحفه تاچ است. در مدل مورب همانطور که از نامش پیداست اسکرین تاچ کیوسک هوشمند به صورت زاویه دار و مورب قرار می‌گیرد که خب این باعث خصوصی‌تر شدن حالت کیوسک و دید بهتر برای شخصی که دقیقا روبروی محصول ایستاده است می‌شود. در واقع برای خرید و نظرسنجی این کیوسک‌ها حالت شخصی‌تری دارند و نگاه کردن به صفحه آن برای کسانی که در طرفین قرار دارند ساده نیست. کیوسک لمسی مورب هم مانند دیگر محصولات از پلفترم ویندوز و اندروید پشتیبانی می‌کند و امکان نصب انواع نرم‌افزار‌های مرتبط با کسب و کارها را دارد. به علاوه‌ می‌توان آن را برای مدتی اجاره یا برای همیشه خریداری کرد.

استند لمسی عمودی

کیوسک لمسی عمودی

کیوسک لمسی عمودی هم یکی از محصولات پرطرفدار و پر‌فروش است که مانند یک مکعب مستطیل بزرگ در بسیاری از مکانهای پرتردد و شلوغ استفاده می‌شود. قابلیت‌های این کیوسک‌ها باعث محبوبیت و فروش بالای آن شده است. امکاناتی مانند مولتی تاچ بودن، اتصال به اینترنت، اتصال به دستگاهای مختلف و امکان نصب چندین نرم‌افزار و اپلیکشن را دارد و خدمات پس از فروش نیز یکی از بهترین ویژگی‌های خرید و تهیه کیوسک لمسی عمودی است.

استند هوشمند لمسی

استند لمسی هوشمند

برای تصور دقیق و راحت استند لمسی می‌توانید اینگونه در بر بگیرید که یک گوشی هوشمند را در ابعاد چندین‌ برابر بزرگ‌تر مشاهده کنید.

استند لمسی واقعا مشابه یک گوشی هوشمند بزرگ شده است که کارآیی آن مشابه موارد قبلی است و برای راهنمای طبقات و ساختمان در مراکز خرید و مکان‌های بزرگ و شلوغ می‌توان از آن بهره برد. این استندها مجهز به کامپیوتر داخلی بوده و بسیاری از امکانات گوشی‌های هوشمند را هم دارند. برای خرید و مشاوره با ما کارشناسان مربوط در تماس باشید.

مطلب پیشنهادی: نکات کلیدی برای خرید استند و کیوسک لمسی

پنج کاربرد مهم کیوسک لمسی

کاربردهای متداولی برای این سیستم درنظر گرفته شده‌است که شامل: مدیریت بازدیدکنندگان، خدمات مشتری، مدیریت صف، نظر سنجی و غیره است و تاچ اسکرین مربوط به هر خدمات می‌تواند به شکل یک استند لمسی روی زمین، کیوسک لمسی، یک واحد دیواری یا کیوسک مورب و میزی قرار گرفته و استفاده شود.

● با وجود نرم‌افزار‌های کیوسک تعاملی سطح کار خود را افزایش دهید. شرکت‌هایی که از استند لمسی برای بهبود کیفیت خدمات خود استفاده نمی‌کنند باید علت این کم کاری را بررسی کرده و توجه کنند استفاده از یک رابط کاربری صحیح و به روز باعث ایجاد جذابیت بصری بالا و درنتیجه دیده شدن بیشتر می‌شود.

● جایگزین یک سخت‌افزار جدید و به روز به جای مدل‌های قدیمی‌تر که قابلیت افزودن وب‌کم، اسکنر کد QR و غیره را داشته باشد و بدین صورت سرمایه پیشتری برای شرکت جذاب کند. این افزایش جذب سرمایه با خرید یا اجاره انواع استند لمسی ممکن می‌شود.

● از کیوسک لمسی می‌توان برای ارائه اطلاعات مهم به بازدیدکنندگان استفاده کرد. بسته سخت افزار به کارگیری شده درکیوسک این اطلاعات می‌توانند به صورت تصویر، صدا یا ویدئو باشند. حتی می‌توان از چندین استند هوشمند به صورت یکپارچه استفاده کرد تا در زمان‌های خاص برای افراد مشخصی محتوای یکسان پخش کند که توسط یک مدیر وب کنترل شوند.

● از استند لمسی می‌توان به عنوان پایانه بازخورد مشتریان کارمندان و بازدیدکنندگان استفاده کرد. به عنوان مثال استفاده از کیوسک لمسی برای نظر سنجی‌ یا ثبت امتیاز که توانایی تجزیه و تحلیل نتایج را هم داشته باشد.

● استفاده از امکانات وای فای رایگان با کمک کیوسک تاچ برای شرکت‌هایی که خدمات اینترنت مجانی را برای مهمانان خود فراهم می‌کنند. کسب و کارها می‌توانند با کمک استند هوشمند بین مهمانان خود اینترنت رایگان توزیع کرده و این خود نمونه‌ای از دیده شدن برند و نام کسب و کار آنها است.

انواع استند لمسی

دیگر کاربردهای کیوسک لمسی

 • استفاده در مراکز درمانی و بهداشتی و دادن دستورالعمل‌های بهداشتی و درمانی به اطلاعات بخش و بستری، راهنمایی مراجعه کنندگان به بخش درمانگاه و طبقات و غیره
 • مشتریان هرگز قبل از ورود کیوسک و همه گیر شدن آن تا این حد توانمند نبوده‌اند که قادر باشند تمامی محصولات را همراه بروشور مطالعه و مشاهده کرده و در نهایت یکی را انتخاب کنند، سفارش داده و حتی به کمک کیوسک لمسی پرداخت را انجام دهند و در نتیجه صف‌های طولانی فروش را کوتاه کرده و در وقت صرفه جویی کنند.
 • می توان ثبت نام و حضور غیاب در مدارس، دانشگاه و مراکز دولتی و مشاهده حضور افراد در مجموعه مربوط را با کمک کیوسک لمسی انجام داد.
 • می‌شود با کمک کیوسک‌ لمسی در مراکز توریستی و گردشگری برای بازدیدکنندگان اطلاعات تصویری یا ویدیویی از مکان‌های گردشگری، نقشه و آدرس و زمان بازید و قیمت بلیط را به نمایش گذاشت. هم‌چنین با طراحی سوالات احتمالی و پاسخ به آنها توسط کیوسک به کارکنان مجموعه در زمان‌های شلوغ کمک کرد.
 • با کمک کیوسک لمسی می‌توان از نحوه برگزاری جلسات و کنفراس ها باخبر شد.
 • با استفاده از کیوسک‌ لمسی می‌توان انواع نرم‌افزار‌های تجسمی و سه بعدی را نصب کرد و به مشتریان اجازه داد خود را به صورت مجازی در لباسهایی که قصد خرید دارند تماشا کنند و یا به صورت مجازی در خانه‌‌ای که قصد خرید آن را دارند گشتی بزنند.
 • در کتابخانه به کمک استند لمسی کتاب‌های موجود را مشاهده کرد و بین قفسه‌ها گشتی مجازی زد.
 • استفاده از کیوسک‌ لمسی برای سیستم نوبت دهی بانک و مرکز درمانی، کنترل صف‌های پرداخت رستوران و کافی شاپ بسیار کارآمد است.
 • کیوسک لمسی می‌تواند یک کاتالوگ محصولات و آتلیه کوچک باشد که عکس‌ها و اطلاعات مربوط به محصولات را در محیط کوچک بدون نیاز حضور خود وسایل به خریداران نشان داد.
 • این محصولات امکان شخصی سازی داشته و هرکس می‌تواند با توجه به نیاز شخصی نرم‌افزار‌ اختصاصی طراحی کرده و یک کیوسک تاچ را برای خود شخصی سازی کنند و این ایده جذابی برای ارتقاء سطح کیفی برند و کار هر مجموعه‌ای است.
 • در بسیاری از مکان‌های دیگر که مورد نیاز کسب و کار شما و برند شما است می‌توان از انواع میز و کیوسک‌ لمسی و هوشمند استفاده کرد.

کیوسک لمسی

و در آخر چرا داشتن کیوسک لمسی مهم است؟

ویژگی‌های متمایز این کیوسک‌ها باعث محبوبیت آن شده است و بر کسی پوشیده نیست که مصرف‌کنندگان کارکردن با وسایل مدرن هنگام خرید و آزادی برای انتخاب را بیشتر می‌پسندند. تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر خرده‌فروشان و بیشتر کسب و کارها در حال برنامه‌ریزی برای خرید و یا اجاره کیوسک‌ لمسی جهت ارتقا سیستم کار خود هستند.

برای بسیاری از خریداران و بازدیدکنندگان استفاده از کیوسک لمسی را به ماندن در صف‌های طولانی خرید و برخورد با پرسنل یک مکان ترجیح می‌دهند و احساس امنیت بیشتری می‌کنند. ضمن اینکه کیوسک‌ها نیازی به مرخصی ندارند و استفاده از آنها باعث کاهش نیاز به نیروی انسانی و صرف هزینه برای استخدام افراد می‌شود.

بعلاوه دقت و کارآیی این محصولات از انسان بیشتر است و امکان اشتباه در آن کم‌تر است. استفاده از کیوسک لمسی باعث بهره‌وری بیشتر از کسب و کار می‌شود. در کنار تمام این موارد تجربه خریدی بهتر برای مشتری و افزایش خدمات دهی به آنان با کمک کیوسک‌ لمسی باعث بالاتر رفتن رضایت مشتریان از شرکت یا اداره و غیره می‌شود.

برای خرید و حتی اجاره این محصول و جلب اعتماد مشتریان به کمک نرم‌افزار‌های کیوسک‌ و استند هوشمند به تیم مشاوره خرید و کارشناسان فروش آنلاین ما در بخش پشتیبانی مراجعه کنید و پس از کسب اطلاعات لازم در خصوص انواع کیوسک‌ لمسی و مشخصات فنی و ظاهری این محصولات جذاب سفارش خود را نهایی کنید. با تشکر از همراهی شما سروران گرامی، پیروز باشید.

مطلب پیشنهادی: تبلیغات و معرفی کسب و کار به وسیله استند لمسی

پست های اخیر

VIEW ALL -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP