کیوسک لمسی سفارش گیر و نکات مهم برای خرید آن

/ / بلاگ
کیوسک لمسی سفارش گیر

این روزها کمتر کسی صبر در صف ایستادن برای سفارش یا تهیه غذا و خوراکی دارد. بسیاری از صاحبان کسب و کار متوجه عدم رغبت مردم به صف ایستادن شده‌اند و تصمیم گرفته‌اند از تکنولوژی(کیوسک لمسی سفارش گیر) برای سریع‌تر پیش رفتن روند سفارش‌‌گیری و به طور کلی سرعت بخشیدن به کسب و کارشان کمک بگیرند. مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین ابرازی که در حال حاضر در اختیار انسان قرار دارد کیوسک لمسی است که قدمتش خیلی کم نبوده و تقریبا شناخته شده هست اما استفاده از آن تا چند سال اخیر به مراتب کمتر از امروز بود. رونق کسب و کار با کیوسک لمسی سفارش گیر بیشتر می‌شود و مردم با توجه به اینکه در فروشگاه‌هایی که کیوسک لمسی دارند معطل نخواهند شد تمایل بیشتری برای صرف غذا در این رستوران یا خرید مواد غذایی از آن فروشگاه خواهند داشت. برای آشنایی با کیوسک‌ لمسی بیشتر تا انتهای مطلب با ما هم‌قدم شوید‌.

کیوسک سفارش گیر

کیوسک لمسی سفارش‌‌گیر غذا چیست؟

همانطور که از نامش پیداست یک کیوسک لمسی با صفحه نمایشگر بزرگ به اندازه یک بیلبورد تبلیغاتی است که خود سفارش گرفته و پرداخت می‌کند. در واقع سفارش غذا را از مشتریان تحویل می‌گیرد و به آنها فرصت می‌دهد تا بدون دخالت انسانی غذا را انتخاب کرده و پرداخت کنند.

نمایشگر عموما به یک رابط دیجیتال وصل است و از پلفترم ویندوز یا اندروید در نرم‌افزار سفارش‌ گیر استفاده شده است. از این کیوسک‌ها ابتدا رستوران های زنجیره‌ای معروف مثل مک دونالد استفاده کردند و گزارش داده‌اند که حدود پنج الی شش درصد فروش بیشتری داشتند.

علت این تغییر فروش و افزایش آن بیشتر به نوع رفتار و تمایل مشتری برمی گردد. مردم به خرید و سفارش آنلاین، سریع و بی دردسر عادت کرده‌اند و هنگام سفارش غذا از طریق‌ کیوسک لمسی از این حجم آزادی در انتخاب و ثبت سفارش شخصی سازی شده لذت می‌برند.

منوی رستوران و تمامی غذا و خوراکی های قابل سفارش در این کیوسک‌ ثبت شده‌اند و هرکس طبق سلیقه و زائقه خودش بدون معطلی در صف سفارش ایستادن غذای مورد نظرش را انتخاب می‌کند.

بررسی‌های Tillster نشان می‌دهد حدود 65 درصد از مشتریان اظهار داشتند بعد از صرف صبح ۲ از کیوسک‌ لمسی تمایل بیشتری به مراجعه به رستوران دارند و تمایل دارند بیشتر از کیوسک‌ لمسی استفاده کنند.

کیوسک-لمسی-فروشگاهی

مطلب پیشنهادی: کیوسک لمسی سفارش غذا

چند مزیت مهم استفاده از کیوسک‌ لمسی سفارش گیر

محبوبیت استند هوشمند و انواع کیوسک لمسی بر کسی پوشیده نیست. در ادامه به مزیت‌های مهم استفاده از استند لمسی سفارش‌‌گیر غذا اشاره می‌کنیم.

● دقت در ثبت سفارش بالا می‌رود و احتمال خطا انسانی کم می‌شود

کیوسک‌‌ها غالبا منوی تصویری دارد و این امکان ارتباط نادرست و خطا را در ثبت سفارشات کاهش می‌دهد. به علاوه مشتری خودش محصول را سفارش می‌دهند و دیگر اعتراضی به غذایی که سر میز برده می‌رود وارد نمی‌شود. با این کار یعنی عدم ثبت سفارش اشتباه وقت آشپز و آشپزخانه هم تلف نمی‌شود.

● صرفه جویی در هزینه‌ها

با کمک کیوسک‌ لمسی سفارش‌‌گیر می‌توان نیروی انسانی کمتری استخدام کرد و این خود نوعی صرفه جویی در هزینه ها است. به علاوه استفاده از نیروهای فعال و متعهد در بخش های دیگر به جای سفارش‌‌گیری جهت بهبود کیفیت خدمات دهی و فروش بیشتر می‌تواند باعث کسب درآمد بیشتر و صرفه جویی در هزینه های جاری شود.

● منتظر نگذاشتن مشتریان

یک مزیت مهم استفاده از کیوسک‌ لمسی سرعت بخشیدن به پروسه سفارش گیری است. باور کنید سخت‌ترین کار گرسنه بودن و انتظار طولانی برای ثبت سفارش و دریافت غذا است. در واقع نتیجه یک پژوهش توسط تیلستر نشان میدهد که مردم وقتی بین پنج الی ده نفر را در صف سفارش گیری دستی می‌بینند 75 الی 91 درصد ترجیح می‌دهند تا سفارش خود را از طریق کیوسک‌ لمسی ثبت کنند.

کیوسک لمسی اجازه شخصی سازی سفارش، پرداخت و سپس خروج از خط ثبت سفارش و انتظار برای تحویل غذا را به مشتری می‌دهد که در صورت استفاده از کیوسک لمسی حدود 40 کاهش زمان انتظار برای مشتریان با ارمغان می‌آورد.

● ایمنی سلامت کارکنان و مشتریان

در سالهای اخیر جهان با شیوع بیماری‌های ویروسی و همه‌گیری روبرو بوده است. بیماری‌هایی که جان بسیاری از عزیزان مارا بی رحمانه گرفته و از ما جداییشان کرده‌اند. این بیماری‌ها تمام نشده و پایانی ندارند پس بهترین راه مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی است. کیوسک لمسی تحقق این هدف را ممکن می‌سازد زیرا تعامل افراد با یکدیگر هنگام استفاده از کیوسک کمتر شده و امکان تماس چهره به چهره نیز پایین می‌آید در نتیجه سلامتی افراد حفظ می‌شود. با رعایت نکاتی می‌‌توان کیوسک را ضدعفونی کرد تا عاملی برای انتقال بیماری نباشد.

● افزایش فروش به صورت هدفمند

می‌توانید با چیدن منویی جذاب و عکس‌های واقعی اما دلبر از خوراک‌های رستوران خود و حتی نوشتن جملات ترغیب کننده و تشویق کننده در صفحه کیوسک لمسی خیلی راحت بدون اتلاف وقت افراد را به خرید و ثبت سفارش مشتاق کنید.

● امکان ایجاد نظرسنجی

این کار کمک می‌کند تا در جهت جلب رضایت مشتری و افزایش فروش قدمی مثبت بردارید و نقاط ضعف را شناسایی و برطرف کرده و نقاط قوت را افزایش دهید.

کیوسک سفارش گیر

چند نکته مهم در خرید کیوسک لمسی سفارش‌‌گیر غذا

در هر صورت خرید کیوسک‌ آن هم برای رستوران و انجام کار بجای نیروی انسانی کار آسانی نیست باید امکانات و ویژگی‌هایی داشته باشد که انجام سفارش‌‌گیری را راحت‌تر کرده و این کار را به بهترین نحو انجام دهید.‌ زیرا عصبانی کردن مشتری یا سر بردن حوصله او با کیوسک‌ بدون امکانات مناسب تنها یک عامل بازدارنده بوده و در نتیجه فروش کاهش می‌یابد.

● مشتری مداری

به دنبال راه‌کاری جذاب و کاربردی برای مشتری مداری و جلب توجه مشتریان باشید. مثلا اطلاعاتی که آنها ترجیح می‌دهند با شما به اشتراک بگذارند را ذخیره کرده و در مراجعات بعدی کیوسک‌ لمسی به عنوان مشتری وفا دار به آنها خوش‌آمد بگوید. این کار نیاز به ابتکار و نرم افزاری جذاب جهت نصب روی کیوسک دارد.

● اعلان مشتری

بد نیست با کمک نرم‌افزار‌ یا نمایشگر کیوسک‌ به مشتریان اعلام کنید که سفارش آنها آماده است. این کار می‌توان روی صفحه کیوسک یا با ارسال پیامک و ایمیلی به تلفن همراه مشتری انجام داد.

● اعلانات منو

به دنبال خرید کیوسک لمسی باشید که قابلیت نصب نرم‌افزار‌ اصلاح منو و فرمان‌های فروش را داشته باشد.

● منو

لازم است کیوسک لمسی‌ از کیفیت نور و رنگ خوبی برخوردار باشد و نرم‌افزار‌ منو در آن با بالاترین جذابیت بصری نصب شود تا مشتری ترغیب به ثبت سفارش شود. منو باید برای مشتریان توضیحات کافی، قیمت و اطلاعات لازم را داشته باشد تا مجبور به پرسش سوال از نیروهای انسانی نشوند.

به علاوه تمام موارد ذکر شده خوب است کیوسک‌ لمسی سفارش‌‌گیر غذا امکان چاپ رسید برای مشتری، نشان دادن گزارش خرید، اعلان بانکی و دارای دستگاه پرینتر‌ برای چاپ فاکتور و غیره را داشته باشد.

کیوسک سفارش گیر غذا

امکانات و مشخصات فنی کیوسک‌ سفارش‌‌گیر غذا

 • این کیوسک‌ها امکان نصب کارت خوان و دستگاه پرینتر را جهت پرداخت و چاپ رسید و فاکتورها دارند.
 • این محصول دارای منوی دیجیتالی و تعاملی با رابط کاربری ساده و جذاب است که کار با آن را برای مشتریان به یک سرگرمی مهیج تبدیل کرده‌اند.
 • صفحه لمسی بزرگ و تاچ خازنی و تاچ مادون قرمز دارد که به لمس حساس بوده و با کوچکترین اشاره‌ای فرمان کاربر را اجرا خواهند کرد.
 • امکان نصب انواع نرم‌افزار‌های مدیریت رستوران، کافی شاپ،‌ مدیریت منو و ذخیره سازی اطلاعات مشتریان و غیره را دارد. در واقع هر نرم‌افزاری که با فاکتورهای کیوسک‌ لمسی هماهنگ باشد توسط این محصول پشتیبانی و نصب می‌شود.
 • به راه‌اندازی یک رستوران رباتیک با میزهای سفارش گیر هوشمند فکر کنید، یک ایده جذاب‌ و کاربر پسند است.
 • رونق کسب و کار با کیوسک‌ لمسی سفارش‌‌گیر غذا 32 اینچی و سایزهای دیگر با توجه به نیاز فروشگاه تضمین می‌شود.
 • کیفیت و رزولوشن کیوسک لمسی Full HD است و این جذابیت تصاویر را بیشتر می‌کند.
 • کیوسک‌ لمسی سفارش‌‌گیر از پلتفرم اندروید و ویندوز پشتیبانی می‌کند.
 • قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و نوع اتصال آن بیسیم است
 • عموما استند لمسی و انواع کیوسک لمسی سفارش‌‌گیر قابلیت مولتی تاچ یا همان لمس چندتایی تا ده تاچ به صورت همزمان را دارد.
 • قابلیت نصب ماژول‌های بیشتر مانند بارکد خوان و پرینتر حرارتی را دارد.
 • این کیوسک‌ها بیشتر در کیفیت‌های عالی ساخته می‌شوند و قابلیت ضدآب و ضد ضربه دارند. البته این دلیل نمی‌شود کسی بخواهد با ضربات کاری به جان کیوسک تاچ بیفتد.
 • امکان چاپ سفارش در آشپزخانه را دارد.

کیوسک سفارش گیر غذا

مطلب پیشنهادی: معرفی انواع کیوسک لمسی و کاربرد آن

5 نکته مهم برای خرید کیوسک لمسی سفارش‌‌گیر غذا

بدنه و محفظه کیوسک باید باکیفیت‌ باشد

بدنه و محفظه به نوعی محافظ صفحه و کابل‌ها و قطعات درون کیوسک است و از طرفی جذابیت ظاهری آن می‌تواند اثر خوبی‌ روی نمای تجاری تبلیغاتی کار بگذارد پس فراموش نکنید که کیفیت آن را به دقت بررسی کنید‌.

صفحه نمایش باید اندازه‌ای مناسب داشته باشد

اندازه صحفه نمایش باید با محیط و ابعاد فضا هماهنگ باشد به علاوه می‌تواند یک صفحه تعاملی با کاربران باشد یا یک نمایشگر دیجیتالی ساده که البته در بخش سفارش گیری رستوران و فروشگاه کیوسک تعاملی با صفحه چند لمسی در اولویت قرار دارد.

لوازم جانبی در کیوسک لمسی سفارش‌‌گیر غذا مهم است

وجود سخت افزارهایی مانند دستگاه کارت خوان، وب کم، پرینتر باعث بهبود عملکرد کیوسک‌ تاچ می‌شود البته لازم است محفظه برای این موارد بررسی شود و جهت شروع کار سفارش‌‌گیری برخی از آنها روی کیوسک‌ نصب شوند.

نرم‌افزارهای لازم طراحی و نصب شوند

هر کسب و کار برحسب نیاز نرم‌افزار‌هایی‌ را طراحی یا روی کیوسک نصب می‌کند تا باردهی بیشتری داشته باشند. به طور مثال برای یک رستوران نرم‌افزار رستوران،‌ منو و سفارش غذا و سلف اُردر می‌تواند نقش یک نیروی صندوق دار و گارسون را ایفا کند و از خطای انسانی و تشکیل شده صف‌ طولانی جلوی صندوق جلوگیری شود.

کنترل کننده کامپیوتر فراموش نشود

یک رایانه شخصی باید وظیفه کنترل کامپیوتر صنعتی کیوسک‌ لمسی را به عهده بگیرد. حتی می‌توان از یک رایانه صنعتی برای این کار استفاده کرد. امکان کنترل از راه دور و آنلاین یا کنترل به صورت آفلاین نیز وجود دارد.

کیوسک سفارش گیر

رونق کسب و کار با کیوسک‌ لمسی سفارش‌‌گیر

برای خرید کیوسک‌ لمسی سفارش گیر باید تمام اولویت‌ها و انتظاراتی که از کیوسک‌ دارید را بررسی کرده و آنها را جایی یادداشت کنید تا در صورت لزوم با فروشنده درباره هر یک صحبت کنید. سپس لازم است از قیمت انواع کیوسک‌ لمسی و قیمت کیوسک‌ سفارش‌‌گیر مطلع شده و پس از مقایسه قیمت از چندین فروشگاه معتبر در نهایت خرید خود را انجام دهید. خرید شتاب زده و بدون تامل در نهایت پشیمانی به بار‌ خواهد آورد پس حتما قبل از خرید تمام نکات را به دقت بررسی کنید.

عموما کیوسک‌های سفارش‌‌گیر باید دارای ویژگی‌های زیر باشند پس حتما درباره هریک سوال کرده و مطمئن شود. مثلا

 • مکان ثبت سفارش توسط مشتری را داشته باشد.
 • امکان ثبت عکس غذا و توضیحات کامل مربوط به آن را داشته باشد.
 • باید مبلغ سفارش با به صورت خودکار روی دستگاه پز‌ برای پرداخت ارسال کند. این کار باعث راحتی خیال مشتری و رضایت بیشتر می‌شود.
 • امکان آمار دهی درباره موجودی هر غذا و جلوگیری از ثبت سفارش بیش از ظرفیت رستوران یا فروشگاه را داشته باشد.
 • برخی دستگاه‌ها قابلیت پخش موسیقی به صورت جداگانه دارند که برای رستوران‌های بزرگ با تعداد زیاد کیوسک‌ کاری تازه و خلاقانه است.
 • قابلیت ثبت متن تبلیغاتی و خوش‌آمد گویی داشته باشد.
 • بتواند از چندین دستگاه به صورت شبکه یکپارچه پشتیبانی کند.
 • و در آخر رنگ‌بندی و طراحی ظاهری آن جوری باشد که با فضای رستوران بیشترین هماهنگی را داشته باشد.

کلام آخر

ممکن است در ابتدا خیلی از جوامع و کسب و کارها با کیوسک‌ لمسی و انواع استند هوشمند و میز‌ تاچ مشکل داشته و آنها را فناوری گران،‌ پرهزینه و نه چندان مهم تصور می‌کردند. اما گذر زمان مخصوصا شیوع بیماری‌ کرونا باعث شد تا بار دیگر تکنولوژی به خدمت بشر درآید و حسن نیت خود را ثابت کند.

از این کیوسک‌ها می‌توان به عنوان سفارش گیر در تمامی شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای،‌ رستوران های بزرگ و کافی شاپ ها استفاده کرد و یکبار هزینه برای خرید یک یا چندین کیوسک باعث جذب سرمایه و مشتری در مدت زمان کمی خواهد شد. به نوعی خرید کیوسک‌ سرمایه‌گذاری میان مدتی است که خیلی زود برادری‌اش را به شما ثابت خواهد کرد.

 

پست های اخیر

VIEW ALL -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP